intaryiere menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de roxana_s cu 13 ani in urma.

totusi pot da gres 2 teste de sarcina facute la 2 zile diferenta?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Depinde de cat timp a trecut de la data la care trebuia sa vina ciclul. Daca ciclul trebuia sa vina acum 3 saptamani sa zic, greu de crezut ca e gresit testul. Daca ciclul trebuia sa vina abia acum cateva zile-saptamana, atunci da, poate fi gresit. Un test pozitiv nu poate fi gresit (decat in cazuri extreeeem de rare in care pacienta a luat anumite medicamente), un test negativ poate cu usurinta sa fie fals negativ daca nivelul de hormoni de sarcina nu a crescut indeajuns ca sa fie detectat. Asta nu inseamna ca nu exista sarcina, ci doar ca ea va aparea pe test abia peste ceva timp.

roxana_s

acum 13 ani

pai menstruatia trebuia sa vina acum 4 zile.in decursul acestor 4 zile am facut si cele 2teste

roxana_s

acum 13 ani

ambele teste mentionez k au iesit negative

goanta ramona

acum 13 ani

mia intarziat ciclu 10zile am facut test de sarcina si e negativ.ce sa fac pot lua ceva pastile