insarcinata sau nu?

Ciclul menstrual

Postata de petro00 cu 11 ani in urma.

buna ziua.imi puteti spune va rog daca pot ramane insarcinata in a opta zi de la ciclu?imi doresc foarte mult..am facut sex cu sotul meu in a opta zi de la ciclu si sa terminat in mine...am sanse sa raman insarcinata?ciclu il am regulat si ma tine 4 zile....multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ovulatia, in cadrul unui ciclu menstrual regulat, are loc intre a 12-14 zi de la prima zi a menstruatiei, aceasta fiind perioada de maxima fertilitate. In rest, sansele sunt minime.