insarcinata sau nu-cauze

Ciclul menstrual

Postata de ingrijorata cu 11 ani in urma.

buna ziua!...am 22 ani , ciclu mentrual regulat...in ordine cronologica descrescatoare mentra a inceput pe data de 28, 29, 29....mentionez ca astazi suntem in data de 7 si inca nu am menstra...am facut 2 teste de sarcina(urina) si un test de sange si toate au iesit negative...imi puteti spune vreo posibila cauza pentru aceasta intarziere??? tin sa mentionez ca sunt plecata intr-o tara asiatica si inca nu am fost la un control medical....

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista o multitudine de cauze ce pot influeanta ciclul menstrual: stresul, afectiunile inflamatorii pelvine, tulburarile hormonale, tulburarile metabolice, etc. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.