Insarcinata dupa prima zi de ciclu

Ciclul menstrual

Postata de puscasu2000 cu 12 ani in urma.

Salut am o intrebare am facut sex neprotejat cu prietena mea dupa prima zi de ciclu ... perioada de ciclu a durat 5 zile Deci ramane insarcinata?

Raspunsuri (15)

snickeritza

acum 12 ani

cum adica dupa prima zi?mai exact in a cata zi de menstruatie?

snickeritza

acum 12 ani

din prima zi de menstruatie pana in a 5-a(depinde cat de regulat are ciclul) teoretic sansele sa fie insarcinata sunt mai mici dar totusi exista.daca n-au trecut 24 de ore de la contactul sexual neprotejat sa ia pastila de a 2-a zi(de la farmacie) daca au trecut 72 de ore...sa astepte 21 de zile si sa faca un test de sarcina

puscasu2000

acum 12 ani

a trecut 72 de ore deci prima zi dupa ce ia trecut ciclul ...

snickeritza

acum 12 ani

deci practic...din ziua in care i-a venit...in a cata zi ati facut-o?sa stii ca zilele alea(5-7,depinde de regularitatea ciclului) in care teoritic sunt sanse mai mici de a ramane insarcinata se numara incepand cu prima zi de menstruatie...nu prima dupa ce i-a trecut.

puscasu2000

acum 12 ani

in a 6 zi

snickeritza

acum 12 ani

e cam pe-acolo.e un risc care vi-l asumati mereu cand riscati.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in primele 7 zile de la prima zi a menstruatiei e putin probabil sa aiba loc ovulatia (se elibereaza ovocitul ce poate fi fecundat de spermatozoid), dar aceasta depinde durata ciclului menstrual. poate fi mai scurt (mai putin de 24-28 zile)si atunci ovulatia apare mai repede.

Ana18

acum 12 ani

Ieri am facut sex cu prietenul meu,in prima zii de ciclu...si sa terminat in mine de trei ori!umm mai mentionez ca nu am nici un ciclu foarte regulat...luna asta mia intarziat mai mult de 15 zile..sunt sanse sa fii ramas?

daniela

acum 11 ani

salut si eu vreau sa ramin insarcinata dar dupa ce am consumat cotraceptive timp de o luna jumate incercam de 3 luni si inca nu se primeste,cum credeti cind voi ramine insarcinata

denisa

acum 10 ani

In a doua zi de menstruatie am fcaut dragoste,seara mai mi-a curs un pic...dar dupa nu.Trebuia sa mai ma tina cateva zile.este vreo problema?mentionez k menstruatia mi-a intraziat 10 zile

iulian

acum 8 ani

prietenei mele i-a venit menstruatia pe 28 aprilie 2015, ia trecut pe 3 mai si noi am facut sex de 2 ori pe data de 4 , prima data cu prezervativ iar dupa ejaculare am scos prezervativul urmand ca dupa vreo 2 ore sa facem sex fara sa folosim prezervativ dar nici nu am ejaculat, e posibil sa ramana insarcinata doar din ceva urme ramase pe penisul meu din ejacularea precedenta?

Ana Maria

acum 8 ani

Buna ziua. Am avut contact sexual cu prietenul meu neproejat (s-a rupt prezervativul). Am avut contactul in prima zi după terminarea ciclului, adica mi-a venit pe 4 martie si pe 9 martie am avut contactul. Nu era sigur daca a ejaculat, asa ca la 2 ore am folosit pastila de a doua zi (p***anor 2). Este vreo sansa de a ramane insarcinata? Multumesc.

Mihaela

acum 8 ani

Buna am si eu o intr cara ma tot macina in urma cu 5 lunii am facut un avort si acum vreau sa raman insarcinata dar vad ca bu pot azi mia curs putin sange si am facut dragoste cu prietenul meu si sa terminat in mine ... in timpul acesta de 5 lunii sa tot terminat in mine am facut test pe fiecare luna dar testele au fost negative acum pot ramane insarcinata mentinez ca nenstrautia mia venit in luna aceasta pe data de 5 Martie di acum iara mia venit vreun sfat pot ramane acum ??

Utilizator11530358190

acum 5 ani

Buna ..Eu am facut dragoste fix in seara care mia venit ciclu si nu neam protejat sia dat drumul in mine .Oare am ramas indarcinata ?

Utilizator11568585408

acum 4 ani

Am făcut sex in prima seară cand mi-a venit ciclu is ceva șanse să fi rămas însărcinată