help

Ciclul menstrual

Postata de dennnysa cu 11 ani in urma.

trebuie sa mi vina menstruatia pe 2 dar nu mi a venit,in circumstanta in care niciodata nu mi a intarziat mai mult de o zi-2...in aceste 7 zile care au trecut de cand trebuia sa mi vina,ma confrunt cu dureri de ovare si de spate ca si cum as avea menstruatie...ce se intampla?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Una din cauzele intarzierii menstruatiei poate fi boala inflamatorie pelvina , ex anexita, salpingita, ceea ce ar explica simptomele dumneavoastra. Este indicat sa consultati medicul ginecolog.

naira29

acum 11 ani

durerile de spate si ovare pot fi si semnele unei sarcini. cand am ramas insarcinata aveam dureri ca la menstruatie.

dennnysa

acum 11 ani

Nu mi as dori asta acum,nu e momentul...m ai cam speriat si m ai pus pe ganduri sa fac si un test ... :|