Help!! Exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Ciclul menstrual Lipsa menstruatiei Sarcina

Postata de MembruMobileAppdenisa_mihaela31 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Vreau sa aflu daca este vreo sansa sa fii ramas gravida.. Menstruatia nu mi-a venit de doua saptamani, iar ieri am facut un test si a iesit negativ. Am o viata sexuala activa, se intampla sa o facem si neprotejat dar cu grija, problema e ca acum aproximativ o luna ni s-a rupt prezervativul insa el sustine ca nu a ejaculat deloc in mine, este vreo posibilitate sa fii ramas? Ma ingrijorez si de intarzierea aceasta de menstruatie pentru ca pana acum intarziere mai mare de 3-4 zile nu exista.. Nu am niciun simptop dar sunt ingrijorata si nici nu simt ca ar fii pe drum menstruatia..

Va multumesc frumos si o zi buna

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886