greturile.astept un raspuns.multumesc.

Ciclul menstrual

Postata de livishor cu 13 ani in urma.

greturile cam in ce perioada apar? e normala o usoara durere de spate si senzatia de voma la gustarea anumitor alimente,ac***a in vedere ca au trecut 2saptamani de la primul contact sexual neprotejat(mentionez ca au urmat si altele in perioada ce a urmat)?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Greturile nu apar intotdeauna. Simptomele unei sarcini nu apar atat de curand. In general cam in luna a doua sau oricum dupa intarzierea ciclului, care este primul simptom.

moni

acum 13 ani

iuli,te contrazic! eu la ambele sarcini am avut simptome dupa cel tarziu o saptamana de la contactul sexual.si nu erau autoinduse.... eu nici nu puteam gati, nici spala vase,nu suportam nici un fel de miros din cauza greturilor in primele 3 luni.sarcina usoara iti doresc,draga livishor

Iuli

acum 13 ani

Atunci ai avut o sarcina toxica. In mod normal nu e asa.

ana scumpika

acum 10 ani

asa e din pacate in unele sarcinii se pot intampla din primele zile sa apara starile de greata . eu la prima sarcina greturile le am inceput chiar de a doua zi bafta multa tuturor