Greturi

Ciclul menstrual

Postata de bl0nd4_p1nk cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Ma numesc Alexandra si am si eu o intrebare.Mie mi a venit ciclul menstrual de la varsta de 11 ani si de atunci si pana in prezent (am 18 ani) in fiecare luna in prima zi mi-e foarte rau am stari de voma, si de obicei vomit mult,chinuindu-ma cam 4 ore cu starile de greata si crampele.Menstruatia mea tine aproximativ 6-7 zile si imi este foarte rau in prima zi,dupa care nu mai am nicio problema.Este normal sa vomit de fiecare data in prima zi de ciclu?Si exista ceva ce pot face sa scap de starile de voma din prima zi?
Multumesc antcipat!

Raspunsuri (4)

buna

acum 11 ani

buna, nu este deloc normal. Insa nu te poate ajuta decat un medic homeopat bun, adica numai medicina homeopata. Daca esti in Bucuresti incearca la Dr. Ileana Rindasu sau Irina Firuti...daca esti in alt oras...e bine sa cauti un medic homeopat adeverat si bun.

sorina

acum 8 ani

Buna.eu de doua luni in prima zi a menstruatiei am o stare de voma de o durere insuportabila nu sitiu cum sa scap de ea.si mai important ee daca e ceva grav important.nu stiu ce sa fac.un sfat va rog

Miruna

acum 8 ani

Buna! Eu in fiecare prima zi a menstruatiei sunt leguma, nu ma pot ridica din pat! Am dureri de cap, burta, spate, am o stare de rau ff puternica si oboseala! Dupa ce am nascut, in a 2-a zi imi curge o cantitate mare de sange, apoi totul este normal! Dureaza fix 6 zile desi scurgeri maronii sau crem mai am pana in a 10-a zi! Cred ca fiecare organism reactioneaza in felul sau! Totul se repeta luna de luna! Eu si inainte sa imi vina am o stare ff mare de agitatie, plang usor, ma dor sanii...

Miruna

acum 8 ani

A, am uitat sa spun ca am 36 de ani!