grav?

Ciclul menstrual

Postata de sandra06 cu 11 ani in urma.

Buna.Am 19 ani si in urma unei perioade stresante adica examenul de bacalaureat si in urma unei diete am niste simtome extrem de ciudate care au inceput cu dureri in piept si anxietate, am facut analize la inima si de sange care au iesit foarte bine dar acum am alte simtome care ma ingrijoreaza cum ar fi crampe musculare la picioare, nu am menstruatie de 2 luni, dureri de cap suportabile si imi cade parul.Oare ce ar putea fi?Mentionez ca sunt putin hipocondrica.

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Va recomand un consult endocrinologic pentru a vedea daca nu este un dezechilibru hormonal. In paralel puteti sa faceti cateva sedinte de consiliere psihologica pentru a invata sa va diminuati si chiar sa dispara starile de anxietate.