ginecologie

Ciclul menstrual

Postata de anonimus32 cu 9 ani in urma.

buna tuturor de aici..sunt noua pe aici .. vreau sa va intreb daca nu ejaculeaza inauntru ai sanse sa ramai insarcinata? trebuia sa imi vina ciclu pe 11 aprilie si nu mia venit nici acuma,(am si chisturi ovariene pe ambele ovare dar sunt mici) am facut un test de sarcina acum o sapt si a iesit negativ...va rog sa imi dati un raspuns concret ,poate a mai trecut cineva prin asa ceva,eu am mai patit de doua ori...dar acum sunt putin stresata ... va pup si astept un raspuns..

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 9 ani

Testul se face dupa minim 2 saptamani de la ultimul contact, cel mai sigur fiind cel de sange HCG.
Sanse sunt si in cazul tau pentru ca pana la ejaculare se mai elimina pe parcurs un fluid care contine spermatozoizi, dar in cantitate mica.