flux exagerat

Ciclul menstrual

Postata de zw cu 11 ani in urma.

in ultimele 3 luni menstruatia mea se prezinta astfel: 5-6 zile cu flux foarte scazut, apoi 3-4 zile dureri abdominale groaznice si flux exagerat de mare(folosesc cca 10 absorbante pe zi). am folosit in trecut rigevidon si yaz, dar din decembrie nu am mai luat anticonceptionale. care poate fi cauza acestui flux ciudat? ce as putea sa fac in privinta asta?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic ginecolog pentru investigarea acestor sangerari abundente( ecografie transvaginala, eventual chiuretaj biopsic).