Fiica mea

Ciclul menstrual

Postata de Cristina Mariana cu 11 ani in urma.

Buna seara!
Din toamna anului 2012, fiica mea, in varsta de 13 ani, in prima zi a ciclului menstrual are dureri mari de burta si, cel mai ingrijorator, varsaturi. In prima luna cand a facut un astfel de episod, am mers cu ea la camera de garda unde a fost consultata, i s-a facut si un ecograf insa mi s-a spus ca nu este nimic ingrijorator. Care ar fi cauza, in special a varsaturilor si cum pot fi tratate, respectiv evitate?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

Buna seara

acum 11 ani

Varsaturile sunt legate de probleme menstruale.
Mergeti la un medic homeopat bun caci medicamente chimice vindecatoare la asa ceva nu exista. Va recomand pe. dr. Rindasu Ileana sau Dr. Irina Firuti in Bucuresti.

colnago

acum 11 ani

Buna ziua. Fiica mea are 14 ani, a avut primul ciclul menstrual acum citeva luni. Ea foloseste bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original, trece de acele zile incomode fara nicio durere, fara probleme.

Roxana

acum 11 ani

Exista un supliment nutritiv natural care o poate ajuta in reglarea menstruatiei si in ameliorarea durerilor. La mine a functionat in ambele sensuri, inclusiv mi-a crescut rezistenta la infectii urinare. Daca doriti mai multe informatii, ma puteti contacta pe e-mail: [email protected]

Cristina Mariana

acum 11 ani

Multumesc tuturor celor care au citit problema mea si mi-au raspuns! O sa incerc sa tin cont de sfaturile dvs.