fara simtome

Ciclul menstrual

Postata de aksha_2005 cu 13 ani in urma.

buna seara!numele meu este Andreea si am o mare nelamurire,am 25 de ani si prima menstruatie am avut-o la varsta de 11 ani,de atunci si pana acum 2 luni am avut un ciclu regulat si cu simptome normale,dureri mai intense sau mai estompate.Insa de 2 luni nu mai am nici un fel de simptom,absolut nimic numai simt nici cea mai mica durere.Sa imi pun oare un semn de intrebare?stiu ca poate ar trebui sa ma bucur ca am scapat de simptomele urate premenstruale insa nu mi se pare normal sa nu mai simt absolut nimic.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns sa stiu daca trebuie sa ma ingrijorez sau nu,doresc sa specific ca,contactele sexuale s-au rarit cam de jumatate de an sa fie oare aceasta cauza?sau sa fie un semn de infertilitate?Varog mult sa imi raspundeti.Va multumesc!!!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Nu, este foarte bine ca nu ai dismenoree. Daca vrei, pt linistea ta, mergi la o consultatie.