extactul de zmeurus pt. chit ovarian

Ciclul menstrual

Postata de dyh89oo cu 13 ani in urma.

mi s-a recomandat extract de zmeure pt. chist ovarian nu am mai avut ciclu din decembrie 2009 si cind am inceput sa iau ex. de zme. a doa zi mi-a venit ciclu cineva zice ca poate provoca hemoragie stiti cumva ceva despre acest lucru = multumesc anticipat si va doresc multa sanatate

Raspunsuri (2)

raluca

acum 13 ani

Cine ti-a dat acest tratament? Din cate stiu, tratamentul pentru chisturi depinde foarte mult de dimensiunile chistului, de vechimea lui.

elena, Iasi

acum 13 ani

Extractul din mladite de zmeur nu este un medicament, ci regleaza hormonal. El se da ca adjuvant in diverse afectiuni, impreuna cu un alt medicament. In nici un caz nu genereaza hemoragii. Iata un prospect de pe net:
Extract din mladite de Zmeur

Indicatii:
Adjuvant in tulburari premenstruale (tensiune mamara, dismenoree. etc.), fibrom uterin, chist ovarian, metroragie, menoragie, amenoree, metrita si vaginita; hipogonadism la pubertatea femeilor (amenoree, pilozitate excesiva, nedezvoltarea glandelor mamare); iminenta de avort; tulburari de libidou; imbatranire precoce la femei.