este posibil sa fiu insarcinata daca am ciclu?

Ciclul menstrual

Postata de alina99811 cu 12 ani in urma.

Este posibil daca luna asta mi-a venit ciclu aproape in ziua potrivita(neac***a ciclu regulat) insa luna asta a venit in cantitate mai mica dar de aceasi culoare si in fiecare zi ale ciclului fara intrerupere.Oare este posibil sa fiu insarcinata desi am ciclu?Ma ingrijoreaza faptul ca in alte luni imi venea mai in abundenta.Insa luna asta imi vine mult mai putin dar de aceasi culoare(cea obisnuita) si fara intrerupere(zilnic in zilelel ciclului)Mentionez ca intr-o zi mi-a curs mai mult dar era la inceput si eu inainte ma simteam ff rau(stariile inaintea ciclului)Este posibil sa fiu insarcinata?

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

exista posibilitatea sa existe menstruatie peste sarcina, desi caracteristicile pot fi modificate dupa cum ati intuit.
daca aveti motive de suspiciune, cel mai sigur este sa utilizati un test de sarcina (la aproximativ o saptamana dupa contactul sexual, preferabil din urina de dimineata), acesta nici nu costa mult si poate fi procurat de la orice farmacie.

va urez o zi buna