este normal?

Ciclul menstrual

Postata de ana cu un an in urma.

buna!
este normal sa mi întârzie menstruatia după ce am fost operata de apendicita și pe lângă mi s a scos și chistul hematic,ultima data mi au venit problemele pe 11 februarie și pe 9 martie am fost operata și sunt 20 de zile de când trebuia sa mi vina,este normal?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este posibil ca menstruatia sa intarzie dupa o interventie chirurgicala. Daca menstruatia intarzie in continuare si experimentati alte simptome, cum ar fi dureri abdominale sau disconfort, sau sangerarea devine mai abundenta, ar trebui sa consultati un medic pentru a exclude orice afectiune medicala.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie