Este normal sa îmi vina mestruatia de 2 ori într-o lună?

Ciclul menstrual

Postata de Alina cu un an in urma.

Buna ziua este normal sa îmi vina mestruatia de 2 ori într-o lună acum 9 zile am terminat cu menstruația. Precizez că iau și anticoncepționale iar acum 2 zile mi sa pornit iar menstruația ore ce este de făcu ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Daca ati observat o sangerare intermenstruala, medicul poate recomanda ajustarea dozei sau poate recomanda schimbarea metodei contraceptive daca este necesar.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/cauzele-sangerarilor-anormale-care-apar-intre-ciclurile-menstruale_18645
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/anticonceptionalele-risc-vs-beneficii_19063