Este normal ca menstruația să mă țină 3 zile în loc de 5 ?

Ciclul menstrual

Postata de SilviaS cu un an in urma.

Bună ziua! Problema mea este următoarea.
Am avut o întârziere a menstruației de 5 zile. Trebuia să îmi vină pe data de 26 ianuarie dar mi-a venit pe 1 aprilie. M-a ținut doar 3 zile în loc de 5 cum era înainte. În a 4a zi când am văzut că încă nu îmi vine am făcut un test de sarcină care a ieșit negativ. Astăzi am observat că fluxul menstruației nu mai este la fel de abundent cum era înainte. Normal în a 3a zi curgea foarte mult iar acum dintr-o dată s-a oprit. Este prima dată când mi-se întâmplă să se oprească brusc. De la culoarea roșie normală încet, încet a devenit roz de obicei asta mi-se întâmpla în ultima zi să se ducă din culoare. Vă rog să mă ajutați pentru că nu știu ce se întâmplă! Mulțumesc

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra despre orice modificari ale ciclului menstrual pentru a primi sfaturi si tratamentul adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Mai multe informatii despre dereglarile menstruale puteti afla din articolele:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/menstruatie-cand-semnaleaza-o-problema-de-sanatatei_7389
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/ciclul-menstrual-probleme-ce-pot-sa-apara_17618

Lupul Andreea alina

acum 6 luni

Mi a venit problemele luna asta pe 6 și m a ținut trei zile că trebuia să mă țină cinci zile