Este in regula vitamina K în cazul sângerării vaginale?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11696080241 cu 7 luni in urma.

Bună ziua! La începutul lunii octombrie am avut menstruație normala, în general este de 7-8 zile. Mai apoi, la o saptamana jumatate a apărut din nou o sângerare care am presupus ca este o alta menstruație neregulata fiindcă mi s a mai întâmplat. Ei bine, sângerarea continua de 11 zile și nici timpul necesar sa trec pe la un ginecolog nu am pentru moment. Astăzi este a doua zi de când iau vitamina k. Este în regula sa o iau pana ajung la un control sau ar trebui sa o opresc?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

Vitamina K este esentiala pentru coagularea normala a sangelui. Cu toate acestea, este important sa-ti faci un control la ginecolog pentru a determina cauza exacta a sangerarii si a primi sfaturi si tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504