Este in regula ca menstruatia sa intarzie 14 zile?

Ciclul menstrual

Postata de Ana cu un an in urma.

Buna ziua, acum aproximativ 2 luni , am observat ca aveam o secretie inchisa la culoare maronie, a durat cam aproximativ o saptamana , dupa care la cateva zile mi a venit menstruatia aceasta fiind foarte abundenta , in prima zi am avut dureri extrem de tari ( tin sa mentionez ca am menstruatii neregulate si dureroase) , sunt putin nedumerita deoarece perioada mea a intarziat 14 zile , niciodata nu a mai intarziat atat de mult , am facut si un test de sarcina in a 5 a zi in care ar fi trebuit sa am menstruatie dar a iesit negativ , de cateva zile am dureri ca cele menstruale si sanii sensibili dar vad ca menstruatia tot nu apare ... Oare ce ar putea fi ? M ar ajuta ft mult un raspuns deoarece nu sunt in tara. Va multumesc !

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/14-motive-pentru-care-iti-intarzie-menstruatia_16108