Escapelle

Ciclul menstrual

Postata de Elly15 cu 9 ani in urma.

Buna ziua ! Pe data de 1.08.2014 am facut sex neprotejat cu iubitul meu, dar la sfarsit am avut impresia ca si-a dat drumul in mine putin. Cum sunt panicata, a doua zi am luat Escapelle. Tind sa mentionez ca n-am avut vreo reactie adversa.. ( poate doar oboseala, dar asa sunt eu mereu). Pe 16.08.2014 mi-a venit menstruatia..adica eu asta cred si m-a tinut pana azi( 18.08.2014) si ma gandesc ca nu e-n regula.. o fi o dereglare de la pastila? Cand ar trebui sa fac testul de sarcina? Ajutati-ma va rog!

Raspunsuri (2)

Dr.Feher

acum 9 ani

Buna Ely.

un raspuns concret penru un test de sarcina este minim 2 saptamani de la actul sexua, asta inseamna ca poti incerca testul de sarcina. insa sangerarea poate sa fie si de la pilula de a doua zi(escapelle).

Cu stima

Elly15

acum 9 ani

Multumesc frumos! Am sa incerc testul de sarcina.