Escapelle

Ciclul menstrual

Postata de victor90 cu 10 ani in urma.

Buna seara, am o intrebare si poate ma linisteste cineva : acum 5 zile am facut sex cu prietena mea neprotejat a vrut sa ejaculez in ea cu conditia sa ia pastila imediat dupa si chiar am mers la exat 40 de minute la o farmacie si am luat Escapelle .ok....am citit cu atentie prospectul, am vazut eventualele reactii adverse si scria ceva de usoare sangerari desi acum este a 5 a zi iar ea nu simte decat un pic sanii umflati si mananca mai mult :)) dar nici o urma de sangerari ci doar imi spune ca urina are un miros un pic mai ciudat... deci e un motiv de ingrijorare ca acea pastila nu si-ar fi facut efectul?va rog sa ma lamuriti!Multumesc frumos . Victor

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sangerarea dupa administrarea anticonceptionalelor de urgenta nu este obligatorie, ceea ce nu inseamna ca pastila nu si-a facut efectul.

victor90

acum 10 ani

ok va multumesc sa inteleg ca nu am de ce sa imi fac griji nu?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu este cazul sa va ingrijorati din acest punct de vedere.

victor90

acum 10 ani

Va multumesc din suflet si cred ca am procedat corect in administrarea pastilei am vrut sa o ia cat mai repede sa nu fie probleme. ea este ingrijorata mai tare eu sunt mai tare de fire si am vrut sa o incurajez ca nu avem nici un fel de problema!