Escapelle

Ciclul menstrual

Postata de hip2 cu 13 ani in urma.

Stie cineva la cat timp ti se regleaza menstruatia sau daca se mai regleaza dupa ce ai luat Escapelle?Mi s-a dereglat cu o saptamana si e a treia luna si nu mi-a revenit la normal.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Depinde de la persoana la persoana, nu poti sti. Nu stiu ce inseamna ca nu ti-a revenit la normal. Daca intarzie un pic nu cred ca e motiv de ingrijorare. Daca te ingrijoreaza, mergi la un endocrinolog.

hip2

acum 13 ani

Normal inseamna la data obisnuita(data de 30),mi s''a decalat cu o saptamana de la pilula,dar nu stiu cat persista aceasta decalare.Multumesc frumos ptr raspuns!

Iuli

acum 13 ani

Pai nu inteleg. Ti s-a decalat 1 data (nu ti-a venit pe 30 ci sa zicem pe data de 6 a lunii urmatoare. Apoi ti-a venit la timp, la 28-30 de zile? Adica pe 4 luna urmatoare? Atunci e ok. Decalarea ramane. Nu ai cum sa te intorci pe data de 30, ar insemna sa ai un ciclu la 21 de zile, ceea ce nu e ok. Oricum nu suntem robotei, chiar daca nu iti vine ciclul la fix, ideea e sa vina in cel mult 35 de zile. Nu te ingrijora, cred ca e totul in regula.