escapelle....help

Ciclul menstrual

Postata de railean cu 13 ani in urma.

Dupa exact 6 zile de la administrarea Escapelle ( contraceptiv de urgenta) am avut singerari de 2 zile , dar nu e mentstruatia, aceasta ar trebui sa '''''''''''''''' vina'''''''''''''''' in septembrie.
E posibil ca va deregla ciclu , si pe lunga durata ????? Prezinta vre-un risc pt sarcina viitoare??? Mesc

Raspunsuri (1)

silvia

acum 13 ani

Citeste cu atentie prospectul de la acest contraceptiv si gasesti acolo raspunsul. Ai foarte mare grija cu aceste contraceptive de urgenta, sunt niste bombe hormonale care-ti dau peste cap organismul. Daca nu ai prospectul, il gasesti pe Google.