e sarcina sau menstruatie?

Ciclul menstrual

Postata de olgutzaaa cu 10 ani in urma.

Buna,am avut contact sexual neprotejat la a 2 zi dupa ovulatie(am simtito sigur)dupa care urma sa vad daca este bebeu sau nu, menstruatia mia intirziat cu 3 zile, in prima zi am facut un test care a iesit negativ,apoi au inceput scurgerile la inceput roze si dupa jumatate de zi mai accentuate, rosu, fara dureri sau altceva,2 zile mia durat aceasta menstra, nustiu ce sa cred, parca as avea si niste simtome sau doar sunt iluzii, voi ce credeti fetelor, este cineva cu experienta sami spuna ceva?

Raspunsuri (1)

pykiys

acum 10 ani

Pentru a fi sigura de rezultatul testului acesta se face la 10-14 zile dupa ce teoretic ar fi trebuit sa vina menstra.
Asa ca,parerea mea este sa repeti testul pentru a fi sigura iar daca tot nu esti sigura mergi la medicul tau ginecolog care este cel mai in masura sa iti spuna acest lucru.