E posibil sa nu raman insarcinata de la primul contact sexual

Ciclul menstrual

Postata de Anonim1999 cu 10 ani in urma.

Salut am o intrebare in care nush cum sa va explic am 14 ani si am avut relatie cu un baiet care are 15 ani si sa pus 2 perzervative ca se temea si mi-a bagat .... si sa miscat odata si ma durut si el a spus ca o simitit ca a dat drumul la spermatozoisi si cind a scos .... era perzervativul rup si peste citeva secunde mia inseput sa imi curga singe (stiu ca ma socotiti ca sunt p***a la virsta asta dar il iubesc si nu vreau sal pierd) va rog ajutatima pot fi insarcinata?

Raspunsuri (3)

anca

acum 10 ani

daca au ajuns spermatozoizii in vagin exista o sansa sa ramai insarcinata.Cel mai bun sfat e sa cumperi pastila de a doua zi(se gaseste la farmacie si se poate folosi pana la maxim 72 de ore de la contactul sexual,se da fara reteta medicala)sau daca vrei sa iti asumi riscul fa un test de sarcina peste o Luna insa un copil la varsta asta ar fi un dezastru pt amandoi(din punct de vedere fizic,psihic si financial).Pe viitor sa folositi doar 1 prezervativ pt ca daca puneti 2 poate sa alunece sau sa se rupa
va doresc mult succes si cauta pe google toate informatiile despre seks

Anonim1999

acum 9 ani

multumesc e totul normal am mai avut multe relatii cu el si tot e bini si nam baut nici o tableta pur si simplu ma gindeam ca e tot normal si asa si a fost multumesc de sfat

badea nicolae

acum 8 ani

M ACUZ DRAgOSTe cU SOtIA MEA dupa zece zilr dela ciclu eposibil sa ramair fouo b