E posibil sa nu raman insarcinata de la primul contact sexual

Ciclul menstrual

Postata de Izza89 cu 12 ani in urma.

E posibil sa nu raman insarcinata de la primul contact sexual chiar daca a ejaculat in mine

Raspunsuri (29)

Iuli

acum 12 ani

Sansa sa ramai gravida este foarte mare. Ar fi o tragedie daca la primul contact sexual ai ramane gravida, un copil sau un avort ti-ar marca in mod negatuv toata viata sexuala si..toata viata in general. Foloseste prezervativul, informeaza-te si nu te juca cu focul! In ziua de astazi este inadmisibil sa nu folosesti protectie cand nu doresti un copil!

alina florenta

acum 12 ani

dar mai exista si pastila de a doua zi ,depinde cand ai avut contactul sexual.Da si eu spun la fel ca iuli este foarte posibil sa ramai insarcinata .Dar acum depinde
1daca ai ciclul regulat
2daca ai fost in perioada fertila
incearca sa ai grija de tine si nu lasa pe seama barbatului ,ca daca e dupa barbat totul este sa se simta el bn ,noi trebui sa avem grija .
Sper din tot sufletul sa nu treci printr-o experienta neplacuta
Succes

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Daca este o intrebare, da este posibil sa nu ramai insarcinata ,Nu se intelege daca vrei sau nu copil

Izza89

acum 12 ani

Deocamdata nu vreau copil....e prea devreme

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Atunci sper ca ai luat pastila de a doua zi...Te sfatuiesc sa mergi la un medic ginecolog care sa te aiba in evidenta sa-ti faca analize si sa iei anticonceptionale

Iuli

acum 12 ani

Sau sa foloseasca prezervativul, doamna psiholog!!!

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Draga Luli,cunosc persoane care au ramas cu prezervativ..s-a spart de aceea i-am recomandat pastile

Izza89

acum 12 ani

Oricum nu sunt gravida...si nici nu-mi doresc sa raman

Iuli

acum 12 ani

Si persoane care au ramas cu pastile nu cunoasteti? Dar persoane care au avut mari probleme de sanatate de la anticonceptionale (pe cand de la prezervativ foarte rar) nu ati auzit? Dar de faptul ca unui tanar ii este poate mai usor sa mearga la magazin sa ia prezervative, care il pazesc si de BTS-uri, ati auzit?
Izza89, nu inteleg, daca nu vrei copii, DE CE NU TE PROTEJEZI?!

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Luli ,eu iti urmaresc demult raspunsurile pentru ca le si apreciez dar agresivitatea ta nu va ajuta persoana in cauza cu nimic.Inteleg ca acest lucru este revoltator pentru tine pentru ca o consider o problema simpla, de bun simt si de minima educatie.

In viata de cuplu este mult mai mult de ce scrie in carti si ce ni se zice.Este clar in acest caz ca el nu doreste sa foloseasca prezervativul .Si ca sa-ti raspund la intrebare , sincer nu cunosc decat persoane care au uitati sa ia anumite pastile dar asta pentru ca in inconstientul lor isi doreau sa ramana insarcinate

Cand da-mi un raspuns acesta trebuie sa fie adecvat la persoana care intreaba

Cu drag
Ioana

Izza89

acum 12 ani

PTR CA NU-MI FACE PLACERE CU PREZERVETIV....

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

izza era clar ca asa este ,,nu trebuie sa te enervezi ..acum stii ce ai de facut
Ai grija de tine!

Izza89

acum 12 ani

nu ma enervez...eu stiu ce am de facut si cum sa am grija sa nu am surprize neplacute...mersi

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Luli ,eu iti urmaresc demult raspunsurile pentru ca le si apreciez dar agresivitatea ta nu va ajuta persoana in cauza cu nimic.Inteleg ca acest lucru este revoltator pentru tine pentru ca o consider o problema simpla, de bun simt si de minima educatie.

In viata de cuplu este mult mai mult decat scrie in carti si ce ni se zice.Este clar in acest caz ca el nu doreste sa foloseasca prezervativul .Si ca sa-ti raspund la intrebare , sincer nu cunosc decat persoane care au uitati sa ia anumite pastile dar asta pentru ca in inconstientul lor isi doreau sa ramana insarcinate

Cand da-mi un raspuns acesta trebuie sa fie adecvat la persoana care intreaba

Cu drag
Ioana

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Cand dam un raspuns acesta trebuie sa fie adecvat la persoana care intreaba

Cu drag
Ioana

ana

acum 11 ani

buna,sunt noua pe aiki.eu normal am un ciclu regulat dar aceeasta luna mi-a intarziat 2 saptamani.imi doresc f mult un bb dar nu imi pot da seama acum cand sunt zilele mele fertile....

Raul

acum 10 ani

esti p***a , daca sti la ce ai mai intrebat...:)))

Marian

acum 10 ani

Buna ziua am o intrebare , dupa ce am facut odata sex protejat si m-am dus sa ma spal la baie nu stiu cat de bine , din joaca am introdus membru meu in ea de cateva ori fara protectie exista vreo sansa sa fi ramas insaricinata?
Va multumesc anticipat pt raspuns

claudia

acum 10 ani

buna..am si eu o mare rugaminte cine ma poate ajuta ... am facut un avort pe data de 22 noiembrie iar pe data de 8 dec am avut primul contact cu prietenul meu ... iar sia dat drumul in mine... eu nu am ajuns la pct de a-mi da drumu...as vrea sa stiu daca sunt sanse sa fiu iarasi gravida:((

ioana

acum 10 ani

nu cred ca ai ramas insarcinata

Pag 1 din 2