E posibil sa fiu insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de BiancaDnl cu 10 ani in urma.

Buna seara. Am avut contact sexual neprotejat, dar a2-a zi am luat pilula. Au trecut 5 zile si am ameteli, nu puternice, ma doare stomacul, si din cand in cand greata. Imi este frica. Un sfat ceva, va rog.

Raspunsuri (2)

Raluca

acum 10 ani

Teoretic pilula de a 2 a zi ar trebui sa si faca treaba. Simptomenele astea ale tale pot fi date de stresul in care te afli. Asteapta macar 2 sapt si fa un test de sarcina, sau daca vrei ceva si mai sigur mergi la un cabinet si dozeaza ti HCG-ul, este mult mai eficient si creste chiar din primele zile ale unei sarcini.

Heidiiy

acum 10 ani

acestea sunt si efecte ale pilulei