E normal sa vina menstruatia de doua ori intr-o luna?

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp1496312750 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Nu stiu daca s-a mai pus aceasta problema, dar pentru mine este prima oara cand ma confrunt cu asa ceva. Menstruatia imi vine regulat, pe data de 15. Ultima data pe 15 a fost normal, dar surpriza mea a fost cand pe data de 31 mai am inceput sa am scurgeri rosiatice care par sa fie ciclu. Este normal ? Poate fi cauzat de dereglari hormonale sau stres? Tin sa mentionez ca acestea sunt insotite si de o scurgere de lichid albicios de la unul dintre sani. Nu am avut contact sexual recent. Testele de sarcina au iesit negativ, oricum. E motiv de ingrijorare sau este ceva normal? Va multumesc !

Raspunsuri (1)

Tatiana

acum 2 ani

Bună, nu știu cum să mă exprim deoarece pentru mine este pentru prima dată cînd mi se întâmplă să pot avea de 2 ori ciclul într-o lună, țin să vă spun că sunt după o naștere de 3 luni. Poate fi o problema grava sau se regulează după perioada de sarcină, dureri nu sunt, abundenta ciclului nu este este un ciclu menstrual normal.