e bun?

Ciclul menstrual

Postata de Maramara cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am luat timp de trei ai anticonceptionale Femoden. Am facut o pauza de trei
luni (fara vre-un motiv medical) si as vrea sa reiau obiceiul. Intrebarea e: din a cata
zi a menstruatiei trebuie sa iau pastila? Si inca ceva: Femodenul nu se mai gaseste pe piata asa ca mi-ar trebui un inlocuitor.
Care ar fi acesta? Am 29 de ani, 55 de kg si 1.65 m, fumatoare, fara probleme medicale,fara avorturi/intreruperi de sarcina. Mi s-a spus ceva desore SYLGESTREL inca din prima zi a menstruatiei. E bun? E bine? Multumesc!

Raspunsuri (6)

Maramara

acum 12 ani

Astept cu interes un raspus

alina774

acum 12 ani

femoden se gaseste inca in farmacii, cel putin la mine in iasi este, cand reiei din nou pilulele, se iau din prima zi a ciclului menstrual.

Iuli

acum 12 ani

Medicamentele acestea se iau si se intrerup NUMAI sub indrumarea medicului. Altfel puteti avea GRAVE probleme de sanatate (eu personal am facut un nodul la san si nu numai!).

Maramara

acum 12 ani

Tocmai pentru a evita astfel de probleme m-am gandit ca as fi buna o pauza

Maramara

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns, alina774 si Iuli!

simona

acum 12 ani

sygestrel dupa compozitie este acelasi lucru cu femodenul
insa eu nu il gasesc nici pe asta ....sunt in aceeasi situatie si eu