durerile menstruale

Ciclul menstrual

Postata de membru215923 cu 12 ani in urma.

buna ziua am revenit din nou de azi noapte am dureri teribile la ovare dabea merg nu stiu ce sa mai fac va rog ajutatima cu un sfat mentionez ca menstra sa oprit dar dureril\e sunt teribile mai am si temperatura am luat un nurofen dar degeaba sunt in provincie si nu am cum sa ajung la doctor.......va rog ajutatima

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Simptomele descrise sugereaza o afectiune din sfera inflamatorie pelvina ( sustinuta de febra). Din pacate, consultatia mediculuil specialist in aceasta situatie este necesara. Cel mai probabil va fi nevoie de administrarea unui antibiotic. Insa amanarea consultatiei poate avea urmari nedorite.
Intre timp, puteti utiliza in continuare nurofen,la care sa adaugati algocalmin, antispastice- nospa.

membru215923

acum 12 ani

ce urmari pot avea .....eu pot sa ajung tocmai peste o saptamana la medic....ce pot face intre timp sa nu se agraveze......va rog ajutatima nu am patit niciodata asa ceva si sunt foarte speriata

buna

acum 12 ani

scrie-mi un email la *** pe yahoo...