dureri menstruale

Ciclul menstrual

Postata de georgiana_1988 cu 12 ani in urma.

BUNA SEARA! In fiecare luna de 9 ani de cand mi-a venit CM am dureri foarte mari de burta(ovare),greturi nu stiu ce medicamente sa mai iau.Am fost si la un medic ginecolog si mi-a spus ca este normal, sa iau nurofen si am luat dar degeaba in prima zi a CM nici nu ma dau jos din pat.

Raspunsuri (2)

georgiana_1988

acum 12 ani

nu am luat niciodata anticonceptionale nici nu am ramas niciodata gravida si asta mai e o problema la mine de 5 ani nici un bebe

Andreea

acum 8 ani

Buna. Eu am aceasi problema de 7 ani.
In prima zi a CM nu ma dau jos din pat, am stari de voma si dureri f mari. Eu personal am incercat de la ceaiuri pana la medicamente. Este f bun ca ceai Coada Soricelului si ca medicament Magneziul si Calciu.