dureri menstruale

Ciclul menstrual

Postata de DENY 555 cu 14 ani in urma.

buna ziua ma poate cineva ajuta ?la anceputul fiecarui menstruatii am dureri mari de cap vomit de doua trei ori la zi am fost la medic si am facut analize dar nimic medicul zice ca sant dureri normale dar eu nu mai suport fiecare luna asa daca se poate un raspuns mersi mult

Raspunsuri (3)

alina

acum 14 ani

suferi de sindromul premenstrual. si eu la fel.si pot sa zic ca te intelegnu e ceva grav numai ca trebuie sa suporti pt ca nu exista un tratament care sa stearga definitiv simptomele.dar poti face tu ceva alimentatia este importanta,lichidele,multe fructe,gimnastica. fara tutun(dc fumezi renunta) si iti recomand sa mergi la plafar sa ceri ceva pe baza de plante.ex. prementriol.calciu +d3+magneziu.si fara stres! succces si sanatate

brunetica35

acum 14 ani

buna.nu e ceva grav .chestia asta o sa treaca dupa prima nastere,medicul nu are ce sa-ti dacadecat sa-ti dea anticonceptionale

MARIA

acum 11 ani

NU E SIGURA NICI VARIANTA CU NASTEREA.DEPINDE DE LA CAZ LA CAZ.AM ACELEASI SIMPTOME DE VOMA DURERI INSUPORTABILE SI NICI UN DR SAU MEDIKMENT NU -MI DA DE HAC.CONTRACEPTIVELE AU FUNCTIONAT PRIMA LUNA DUPA CARE NIMIC,PLUS CA DISTRUG FICTATUL,NICI MACAR PRT ACNEE NU AU FOLOSIT DIANE 35 ERAU.NU FOLOSESC NIMIC DE ATUNCI,AM 28 ANI,VIATA SEXUALA NU A SCHIMBAT CU NIMIC DUREREA,CEAIUL DE COADA SORICELULUI 6 LUNI AM URMAT TRATAMENT CARE DA A TRATAT GASTRITA IN REST NIMIC.NUROFENUL FORTE CARE MA CALMEAZA DAR SI EL NU MEREU ISI FACE TREABA.SI MOR PE LUNA CE TRECE NU POT SA MA MISC STAU LA PAT CU APA CALDA PE BURTA,CEAIURILE SI TINCTURILE SUNT APA DE PLOAIE LA CE DURERI AM .AM PRIETENE CE MI-AU ADUS DIN FRANTA ITALIA CALMANTE SI NIMIC.CAND ERAM COPILA DICLOFENACUL AJUTA.CE E DE FACUT K EU MA OMOR NU MAI REZIST!FAMILIA MEA E INGROZITA DE CHINUL MEU LUNA DE LUNA SI NIMENI NU POATE FACE NIMIC!