dureri la intreruperea anticoncceptionalelor

Ciclul menstrual

Postata de l_aural cu 12 ani in urma.

am intrerupt pastilele de la ultima menstruatie care a fost in 6 ianuarie, din ziua 10 pana in prezent sunt balonata si ma dor toate de la ovare la uter,ma apasa, am luat si ketonal dar nu a trecut de tot, cu constipatia nu am probleme, dar durerile ma deranjeaza, devin insuportabile nici daca stau gemuita nu trec si nici compresa calda nu aare efect
pana acum am luat yasmine de aproape 2 ani si din cauza unor dureri de cap mari am hotarat sa le intrerup, iar dupa prima mestruatie sa merg sa le schimb
intrebare: durerile pot indicaca cumva o sarcina sau e ceva normal dupa intreruperea anticonceptionalelor??? ( acum 3 ani am nascut prin ccezariana, iar cu un an inainte am fost operata laparoscopic pt sinndromul ovarelor polichistice)

Raspunsuri (2)

ina

acum 12 ani

Durerile aparute sigur nu sunt normale in momentul in care intrerupi anticonceptionalele. mergi la un medic bun pentru a vedea unde e problema

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar sa fiti evaluata de medicul de familie printr-o examinare clinica, eventual o ecografie abdominala, daca se impune, si un consult ginecologic .
nu ati precizat localizarea durerilor.