Doresc un raspuns de la Dl.Dr Ionut Repede

Ciclul menstrual

Postata de coryna_elena cu 12 ani in urma.

Buna ziua ma numesc corina am 24 de ani, in urma cu 4 ani dupa ce am nascut am aflat ca am hipotiroida,in urma unor analize,am luat eutyrox de 50,iar de curind dr mia spus ca nu este nevoie sa mai iau eutyrox,dar problema mea este ca eu ma simt inca rau ma sufoc.am dureri in jurul gitului,de 3 luni nu mai am ciclu (testele de sarcina au iesit negative) ma-am ingrasat enorm de mult am 94 de kg (171 inaltime) ce a s putea face sa imi vina ciclu ,sunt in imposibilitatea de a consulta un medic,din acest motiv apelez la dvs.Va multumesc

Raspunsuri (2)

Andrei

acum 12 ani

Imi pare rau ca abia acum vad aceasta intrebare...

Senzatia de sufocare si "nod in gat" nu are aproape niciodata legatura cu glanda tiroida. Daca aveti TSH-ul normal, nu aveti nevoie de tratament cu hormoni tiroidieni. Legat de neregularitatile menstruale, problema e ceva mai complexa si ar fi nevoie sa fiti totusi vazuta de cineva care se pricepe.

coryna_elena

acum 12 ani

va multumesc