Disperattaaaa

Ciclul menstrual

Postata de roxanacroicu cu 14 ani in urma.

Mia intarizat menstruatia 10 zile...si acum mia venit dar nu este normala este de culoare foarte inchisa un fel de maro inchis si nu curge normal,curge foarte putin...nu cred ca e vorba de o posibila sarcina pt ca am avut raport protejat cu sotul abia acum 10 zile dupa un termen de pauza de 4 luni...va rog spunetim din ce cauza mi se intampla asa ceva sunt foarte disperata....

Raspunsuri (2)

silvia

acum 14 ani

Probabil este o dereglare hormonala. Daca ti-ai inceput activitatea sexuala, perioadele de abstinenta dau nastere dereglarilor hormonale. Corpul uman are regulile lui. Ar trebui sa mergi la un control medical, pt a fi sigura ca totul este in regula. Sanatate!

Iuli

acum 14 ani

Scurgerea aceea maro ar trebui sa devina rosie in cateva zile. Asteapta si daca nu devine rosie (adica sange curat), fa-ti un test de sarcina si mergi la medic.