diane35.....2 zile am uitat sa le i-au

Ciclul menstrual

Postata de dianaloredana cu 13 ani in urma.

sunt cam ingrijorata....2 zile am uitat sa le i-au....dupa care a3 zi am continuat administrarea lor....e posibil sa nu-mi mai vina regulat ciclu......?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

E posibil sa ramai gravida. Foloseste toata luna prezervativ si la 1 saptamana dupa ciclu, fa un test de sarcina. Daca nu iti vine cumva acum (deoarece dupa 2 zile se poate declansa sangerarea de privare), cred ca va fi ok, dereglarea nu va fi mare. Daca le folosesti in scop contraceptiv (sper ca nu) si tinzi sa le uiti, mai bine alege alta metoda. 2 zile este f mult, nu imi dau seama cum nu ti-ai amintit deloc. In plus, sunt femei care au ramas gravide intarziind cateva ore. Gandeste-te bine daca ti se potriveste aceasta metoda.

Sanatate!