despre.

Ciclul menstrual

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

Buna.. in primul rand am 17 ani. Am avut un contact sexual neprotejat pe 28 noiembrie 2009 ..si din cate am calculat eu atunci nu era perioada fertila. Dar in 2 decembrie trebuia sa mi vina menstruatia si nu mi a venit ..si deja a trecut 5 zile ..E posibil sa fiu insarcinata ?se poate sa fie si altcv..nu mai stiu ce sa fac..in teste n-am incredere si la ginecolog e cam scump..o simpla consultatie .multumesc

Raspunsuri (1)

simona

acum 14 ani

Un test de sarcina trebuie facut cam la 10 zile de la contact pt a arata un rezultat.
Nu erai in perioada fertila dar ai toate sansele sa fi insarcinata.Ac***a in vedere ca ai aceasta varsa ar trebui sa ai mai multa grija.Protejeazate, in primul rand pt a nu ramane insarcinata si in al doilea rand pt a te ferii de bolile cu transmitere sexuala care sunt tot mai frecvente...asa ca foloseste prezervativul
Numai bine