despre yaz

Ciclul menstrual

Postata de iri05 cu 12 ani in urma.

iau yaz de 3 saptamani,peste o saptamana ar trebui sa mi vina iar ciclu,dar de cand iau pastilele astea am o scurgere maronie...cu cheaguri marionii,nu aveam asa inainte..si am dureri mari de burtA.VA MULTUMESC

Raspunsuri (4)

laura

acum 12 ani

Probabil este un efect advers al anticonceptionalelor,pana se obisnuieste organismul cu ele..daca si luna urmatoare sunt probleme,mergeti la ginecolog..

iri05

acum 12 ani

cred si as vrea sa le las...chiar nu mai vreau:(

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

la foarte multe fete/femei yazmine dau efecte adverse in primele 3 luni de administrare,daca nu te simti bine cu ele,schimba-le!

adi

acum 12 ani

Termina placheta si apoi nu mai lua ,ca altfel te dereglezi rau ca mine.Le-am intrerupt dupa 5 zile ca imi era rau si aveam sangerare maronie si durere de burta.Termina placheta si gata cu ele.Pune-ti sterilet mai bine.