Despre menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de Alionaaaaaaaaaaa cu 12 ani in urma.

Am o nelamurire.De trei luni mi-a recomandat medicul sa iau anticonceptionale Yaz pt chisturi iar de atunci ciclul imi vine foarte putin in jur de 1-2 zile si am niste reactii adevrse cu lipsa de energie,dureri de cap,somnolenta,greata etc.Ce imi recomandati sa fac?Multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine de comunicat medicului aceste manifestari, in eventualitatea schimbarii tipului contraceptiv ; aceste fenomene sunt intalnite ca posibile reactii adverse ale contraceptivelor orale.

Alionaaaaaaaaaaa

acum 12 ani

Multumesc mult!