Dereglare menstruala

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp304308 cu 8 ani in urma.

Buna ziua.de aproximativ 2ani iau anticonceptionale. In luna noiembrie am uitat câteva zile la rand de ele si le luam cate 2 sau chiar 3 intr o zi.in aceea luna plus la începutul lui decembrie mi a venit de 2 ori menstruatia. Mai aveam câteva pastile din blister si nu le am mai continuat. Credeti ca mi sa dereglat menstruatia? Am facut sex cu prietenul meu dar tot timpul ne am protejat. Am facut si 2 teste amândouă negative. Acum am sa ni durerosi de aproximativ o saptamana si sunt foarte balonata.va multumesc

Raspunsuri (2)

Daiana

acum 8 ani

Atunci cand iei anticonceptionale trebuie sa ai mare grija la dozaj,pentru ca pot provoca diverse dereglari hormonale.Eu iti recomand sa mergi la un consult de specialitate pentru a te asigura ca starea ta nu o sa se agraveze.Eu merg la domnul doctor Silviu Istoc de ani buni si este un medic excepional care are multa rabdare.Sanatate iti doresc!

Elena

acum 8 ani

Buna am sterilet de 9luni si de cand al am nu mio venit ciclu asa doua trei picaturi asa nu ma simt rau dar atata ca ma simt unflata la burta maine am programare la medic numa am vrut sami dea si mie un sfat ceva