dereglare hormonala?

Ciclul menstrual

Postata de alexandra4 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!as avea o problema care ma macina,am suferit o tiroidectomie totala acum 4 luni,prima menstruatie a fost la 28 de zile dupa operatie,urmatoarea la 29,iar ultimele 2 la 33 de zile,se poate sa fie vreo dereglare sau acum sa se regleze menstruatia si sa ramana la 33 zile mai ales k imi doresc un bebe foarte mult mai din aceasta cauza m-am si operat si bineinteles k din ziua 28 pana in ziua 33 am multe emotii?Fluxul menstrual este foarte scazut,ce poate fi?va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ciclul menstrual dureaza in medie 21-35 de zile, astfe o intarziere de pana la a 33-a zi se incadreaza in normal; acest lucru nu exclude totusi posibilitatea unei dereglari hormonale.