dereglare de ciclu

Ciclul menstrual

Postata de snivi4all cu 12 ani in urma.

buna ziua as avea si eu o intrebare daca poate cineva sa ma lamureasca Sunt casatorit cu sotia mea de 6 luni de zile inaine perioada aparitiei ciclului era aproximativ pa data te 15-16 de 2 luni de zile ciclul a inceput sa vina pe data de 10-11 iar luna asta ia aparut pe data de 7 ,care ar fi cauzele credeti ca exista vro problema ?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ciclul ovular (menstrual) are o durata de 28-32 zile , variaza individual . Nu trebuie sa va ingrjorati, e normal ca data calendaristica sa fie diferita, deoarece lunile au numar de zile diferit.