Dereglare Ciclu

Ciclul menstrual

Postata de marguleanu23 cu 10 ani in urma.

Eu si cu prietena mea am avut sex neprotejat fara ejaculare in interior in data de 23 august, iar menstruatia trebuia sa-i vina in 9 septembrie, in data de 4-5 septembrie a avut o scurgere maro-deschis, iar mai apoi, in data de 8 septembrie, seara a avut o scurgere de sange, rosie, iar noi am crezut ca i-a venit ciclul, dar acea sangerare s-a oprit subit. In tot acest timp am fost speriati si stresati ca poate fi insarcinata, insa in data de 12 i-a venit ciclul (cu intarziere de la stres presupunem), dar au trecut deja 6 zile si ei inca ii mai curge sange, ea spune ca este o cantitate de sange cam cea pe care o avea in mijloc spre sfarsit, dar la ea dura de obicei 5-6 zile. Poate fi vreo infectie, care sa fi dat si acele scurgeri dubioase? Poate fi avort menstrual? Testele de sarcina pe care le-am facut in diferite zile de la actul sexual au iesit toate negative.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este vorba de o boala inflamatorie pelvina sau o tulburare hormonala. Este recomandat sa consulte medicul ginecolog.