dereglare ciclu

Ciclul menstrual

Postata de alina260125546 cu 10 ani in urma.

Buna am 32 de ani si de 2-3 luni imi vine ciclul la 2 saptamani jumate deci de 2 ori pe luna si ma tine cate 4-5 zile . Nu iau nimica nici nu am luat nici anticonceptionale nu am nici viata sexuala activa. am o fetita de 3 ani care am nascuto normal. Ce sa fac. Ce sa iau? Ma simt foarte ametita si slabita. Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare. Simptomele descrise pot fi consecinta anemiei -secundar sangerarilor frecvente.