Dereglare ciclu la fetite de 12 ani !

Ciclul menstrual

Postata de dana001 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ! Ma numesc Daniela Stirbet si am o fata de 12 ani la care de o luna de zile nu-i mai vine ciclul . A inceput sa abia ciclul de anul trecut (2012 ) din luna August 31 pina in Februarie la 1 , durata ciclului a fost de 4 zile . Acum ar fi trebuit sa aiba ciclu si nu i-a venit ! ce ma sfatuiti sa fac ? si unde sa ma duc ?

Raspunsuri (2)

roberta

acum 10 ani

si eu am 12 si nu mia venit dar astept

Madalin

acum 10 ani

Nu mi se pare normal sa ii vina ciclcu de aceasta varsta fragrda normal ar fii sa ii vina ciclu la varsta de 14 ani dar nu de la varsta aceasta frageda parerea mea.