De ce nu mai vine ciclul?

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp150330210428157 cu 7 ani in urma.

Acum o luna am facut sex protejat cu prietenul meu. Din greseala el a intrat in orificiul anal si prezervativul s-a rupt. El isi daduse deja drumul. Tin sa mentionez ca eram in prima zi a ciclului menstrual. Ciclul a decurs normal dupa acest incident. Pe mine ma dor ovarele si ciclul nu mai vine. Tin sa mentionez ca nu am simptome cum ca as fi gravida si ca am un ciclu neregulat(perioada difera de la o luna la alta si este cuprinsa cam intre 25-31 zile). Ce se intampla de nu mai vine ciclul? Ovarele ma dureau si inainte, dar nu atat de des.

Raspunsuri (1)

Utilizator11530119752

acum 5 ani

Stai calma, este o dereglare a menstruatiei cauzata de stres cel mai probabil. Mai ai răbdare o săptămână. Dacă ciclul nu iti vine nici atunci ar fi cazul sa mergi la un ginecolog. Dar momentan relaxează-te.