de ce nu imi vine ciclu

Ciclul menstrual

Postata de maria-viorica cu 11 ani in urma.

Buna!Am ciclu dereglat...am consultat un medic si mi-a prescris DESORELLE...Timp de 9 ani am luat in fiecare luna...cu maxim 5 intreruperi,deoarece nu ma mai faceam bolnava daca intrerupeam.Acum am facut o pauza de o luna si nu mi-a mai venit ciclu.Am inceput sa le i-au din nou...si am avut contact sexual fara protectie...este posibil sa fiu insarcinata?!Nu am sanIi tari...s-au simtome de a fi insarcinata...Va multumesc!

Raspunsuri (1)

maria-viorica

acum 11 ani

buna!am 46 ani si luat desorelle 9 ani...aproape tot timpul..deoarece nu imi mai venea ciclu daca faceam intrerupere.Luna trecuta am facut pauza o luna si am inceput din nou sa le i-au ca nu mi-a mai venit ciclu.A doua pastila am uitat sa o i-au si am luat-o doar a treia zi...si am facut sex neprotejat...Luni a trebuit sa ma fac bolnava...si inca nu mi-a venit ciclu...as putea fi insarcinata?!nu am sanii tari s-au ameteli...Va multumesc!