de ce nu am ciclu regulat

Ciclul menstrual

Postata de geany85 cu 14 ani in urma.

buna seara .numele meu este geanina,am 25 de ani si sunt casatorita de 6 ani.ne dorim din suflet un copil dar pana acum nu am ramas gravida.ce pot face pentru a avea ciclu regulat?daca as avea ciclu regulat as putea calcula perioada fertila.astept raspunsuri

Raspunsuri (7)

nicoleta

acum 14 ani

trebuie sa te vada neaparat un medic endocrinolog

Dr. Alice Sirb

acum 14 ani

Pentru a avea un ciclu regulat trebuie sa aflam cauza ce a determinat tulburarile de care vorbesti.Astfel iti recomand sa iti faci analize hormonale si un examen ginecologic amanuntit.In astfel de situatii nu este indicat sa faci tratamentele care "au functionat" pentru alte femei.Pot fi diverse cauze , asa ca inainte de a face vreun tratament , trebuie investigata cauza.Poti sa ma contactezi si te indrum. Sanatate !

olga

acum 14 ani

in ce consta aceste analize hormonale pentru ca nici ciclul meu nu este regulat.

angel

acum 13 ani

eu am 21 ani.la mine ciclul tot este neregulatdar mii frica de medici ce pot face

mary

acum 13 ani

nu am ciclu regulat de cand ma stiu si nu am avut decat o fetita pe care din pacate d-zeu nu mi-a lasato,in fine, dar vreau si eu un copil si nu stiu ce sa fac ? tin minte ca atunci cand am ramas insarcinata am avut 3 luni la rand ciclul o luna pe 4 alta pe 5 si cealanta pe 6 si sa intamplat minunea dar acum nu stiu ce sa mai cred, ast si eu un raspuns urgent,varog mult!

nelly

acum 10 ani

eu nu am ciclu regulat in schimb am fost la medic...ma pus sa fac o serie de analize hormonale..si sa ajuns la concluzia ca am amenioree secundara medicul mia prescris duphaston pt ami veni menstruatia..dar nam nici un semn sa vina

deya

acum 10 ani

nici mia nu mea veniy ciclu de 2 luni si nu stiu ce sa cred