de ce nu am ciclu de doua luni?

Ciclul menstrual

Postata de deeyutza cu 14 ani in urma.

buna ziua...mia''m inceput viata sexuala de doua luni..si de atunci nu mia venit ciclul..am facut 3 teste de sarcina si erau negative...ce as putea avea?:(..sunt foarte stresata si nu stiu ce sa mai fac..

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Te-ai protejat, la toate contactele pe care le-ai avut de doua luni? Esti sigura ca ai facut testele bine?
Daca raspunsul e da, cred ca ar fi indicat sa faci o vizita la medic.
Daca excludem varianta sarcini sa speram ca e o dereglare, un chist ceva care influenteaza menstruatia.
Ai grija de tine, nu te lasa dusa cu ''zaharelul'', protejeazate. Ac***a in vedere ca e o varsta la care relatiile sunt trecatoare ar fi bine sa folosesti ca metoda de protectie prezervativul. Este cel mai sigur pt tine pt a te feri de posibilele boli cu transmitere sexuala.
Cauta un centru pentru planificare familiala si mergi si discuta cu un medic despre metodele de protectie
Numai bine

deeyutza

acum 14 ani

pai sa intamplat o singura data si am folosit prezervativ...multumesc pentru sfat:)